Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

وقتی میخواهید منزل خود را بازسازی و یا منزلی جدید را خریداری نمایید برای اتاق کودک باید به مواردی توجه کنید که در ادامه ما توجه شما را به این موارد جلب مینماییم.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

 

وقتی میخواهید منزل خود را بازسازی و یا منزلی جدید را خریداری نمایید برای اتاق کودک باید به مواردی توجه کنید که در ادامه ما توجه شما را به این موارد جلب مینماییم.

 

 

یکی از اصول اولیه برای دکوراسیون داخلی اتاق کودک، توجه به نور و اندازه اتاق است. اتاق کودک باید دارای نور مناسب باشد و بهتر است که پنجره ها به سمت غرب و جنوب باشد. همچنین اتاق کودک باید از محل اتاق نشیمن و آشپزخانه دور باشد ، بدین ترتیب سکوت لازم برای فرزندانتان ایجاد میشود و تاثیر مثبتی بر روی خواب کودکتان دارد.

 

 

این نکته را فراموش نکنید که فرزندان شما به سرعت در حال رشد و بزرگ شدن هستند و نیاز هایشان نیز در حال تغییر است. پس باید هنگام طراحی ودکوراسیون داخلی اتاق کودک تان به نیازهایش در آینده نیز توجه و متناسب با آن طراحی شود.

 

 

همچنین باید برای طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق کودک تان فضایی جادویی مطابق با روحیات شان طراحی و اجرا نمایید . مثلا با ایجاد سقف های جادو یی و ستاره دار و هر طرح دیگری که مد نظر خود و کودک تان است آنجا را به فضایی دوست داشتنی تبدیل نمایید.

 

 

همچنین دیوار های نقاشی شده و استفاده از رنگ های آرام و در عین حال جادویی میتواند شما را برای رسیدن به این فضا در طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق کمک کند. برای این منظور میتوانید از کاغذ دیواری های طرح دار مخصوص کودک و یا کاغذ دیواری های ساده بارنگ های آرام و شاد استفاده نمایید.

 

 

برای کف پوش در دکوراسیون داخلی اتاق کودک به نرم بودن و گرم بودن آن توجه ویژه ای باید شود همچنین باید از موادی استفاده شود که به راحتی قابل شستشو باشد تا در این صورت هم خود و هم کودکتان به راحتی بتواند در اتاق خود فعالیت و بازی کند.

 

 

و در آخر باید برای دکوراسیون داخلی اتاق کودک تان به مواردی که مورد نیازش است توجه نمایید مثلا:

محل بازی

محلی برای درس خواندن

قفسه ها یا کابینت هایی که کتاب ها و سایر موارد را حفظ کند

محلی برای نگهداری لباس های کودک و تعویض لباس

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب  اینجا  را کلیک نمایید. 

 

ایده های اتاق خواب کودک و نوجوان

هنگام تزئین یک اتاق کودک، مهم است که به یاد داشته باشید که چگونه اتاق را می توان با انطباق آنها با بزرگسالی سازگار کرد. کودک شما از اتاق خواب خود نه تنها به عنوان مکانی برای خواب استفاده می کند، بلکه یک مکان برای بازی، یادگیری و بیان احساسات و شخصیت های خود است. به کودک خود بگویید که چگونه اتاق خواب آنها طراحی شده است، آنها را تشویق می کند تا هویت خود را ایجاد کنند، البته احتمال دارد که اتاق فرزندان خود را در منزل نیز در دکوراسیون منعکس کنید.

 

 

چگونه یک اتاق خواب نوجوان طراحی کنم؟

یک اتاق نوجوان، پناهگاه آنهاست؛ جایی که آنها می توانند آرام شوند و واقعا خودشان باشند. بدون شک می توان گفت که نوجوان شما می خواهد در مورد نحوه تزئین اتاق خواب خود بگوید، پس چرا از طریق انتخاب ایده های اتاق خواب نوجوانان با هم صحبت نکنید و تصمیم بگیرید که چگونه باید نگاه کنید. اگر شما در اتاق خواب خود را به عنوان یک کودک بازسازی کنید، احتمالا آنها یک نگاه کاملا جدید خواهند داشت. این ممکن است به معنی از بین بردن تصویر زمینه قدیمی، نقاشی دیوار ویژگی، و جایگزین کردن فرش یا کفپوش. اگر دکور را در اتاق بچه های خود بی طرف نگه داشته باشید، به روز رسانی آسان تر خواهد بود و ممکن است فقط چند تغییر کوچکی مثل جایگزینی کارتون های چاپی با پوستر های باند انجام شود. این ممکن است برای نوجوان شما مفید باشد تا یک میز در اتاق خود داشته باشید که در آن آنها می توانند تکالیف خود را انجام دهند، و همچنین کمربند و قفسه ها برای کمک به آنها در حفظ کار مدرسه خود.

 

 

کدام دکور مناسب فرزند من است؟

فقط شما و فرزندتان می دانند چه دکوراسیون برای آنها مناسب است، اما به طور کلی، دکور در اتاق کودک معمولا روشن، شاد و سرگرم کننده است. این ذهنیت خود را تحریک می کند و خلاقیت و تخیل خود را از سن نوجوانی تشویق می کند. ممکن است فرزند شما یک طرفدار بزرگ یک گروه خاص پاپ

باشد و از پوسترها و ملافه های مضمون لذت ببرید. در عوض، آنها ممکن است یک کارتون مورد علاقه داشته باشند و می خواهند اتاق خواب خود را به عنوان ادای احترام به نمایشگاه تزئین کنند.

 

 

 

 

تبدیل اتاق کودک به اتاق نوجوان

بسته به اینکه اتاق کودک تزئین شده است، می تواند کمی و یا تلاش زیادی را برای تبدیل آن به یک اتاق مناسب برای یک نوجوان انجام دهد. اگر دیوارها خنثی باشند و فرش در وضعیت خوبی قرار داشته باشد، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که اسباب بازی را برای دکوراسیون پیچیده تر مبادله کنید و فکر کنید در مورد ذخیره سازی کمی اضافی فکر می کنید. اکنون شما نیاز به کمد بزرگتری دارید تا بتوانید تمام وسایل متعلق به نوجوانان خود را بپوشانید. یک دختر جوان ممکن است یک جدول غرور یا آینه کامل داشته باشد تا بتواند آرایش و لباس خود را انجام دهد، چیزی که او قبلا نیازی به آن ندارد. این نیز می تواند مورد باشد که نوجوان شما نیاز به یک میز که در آن آنها می توانند تکالیف خود را انجام دهد.

 

ارسال نظر