Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

مراحل ساخت روف گاردن

اگر در یک آپارتمان و یا خونه بدون حیاط زندگی میکنید، روف گاردن میتواند به شما اجازه تزئین درختان و گیاهان تزئینی و حتی گیاهان خوراکی را بدهد. اگر شما رویای ساختن روف گاردن را در سرتان دارید باید با مراحل ساخت و دکوراسیون داخلی روف گاردن آشنایی داشته باشید

مراحل ساخت روف گاردن

مراحل ساخت روف گاردن

 

اگر در یک آپارتمان و یا خونه بدون حیاط زندگی میکنید، روف گاردن میتواند به شما اجازه تزئین درختان و گیاهان تزئینی و حتی گیاهان خوراکی را بدهد. اگر شما رویای ساختن روف گاردن را در سرتان دارید باید با مراحل ساخت و دکوراسیون داخلی روف گاردن آشنایی داشته باشید. مراحل ساخت روف گاردن را پله به پله با شما در میان میگذاریم. پس با ما همراه باشید...

 

 

ابتدا ظرفیت بارگیری سقف خود را ارزیابی کنید. اینکه سقف شما چه مقدار وزن را پشتیبانی میکند، که این شامل گیاهان و مبلمان و تجهیزات و بارندگی و مهمانان و ... میشود. پس قبل از هر گونه اقدامی باید با یک مهندس معمار تماس بگیرید وتمامی موارد را ارزیابی نمایید ، اگر مشکلی در سر راهتان وجود نداشت میتوانید دکوراسیون داخلی روف گاردن خود را طراحی نمایید.

 

 

اما یکی دیگر از مواردی که قبل از انجام کار باید انجام دهید مراجعه به شهرداری منطقه تان میباشد. اینکه آیا مشکلی از نظر ساخت و ساز در پشت بام شما به منظور ایجاد و دکوراسیون داخلیروف گاردن وجود دارد یا خیر؟ منطقه شما ممکن است که محدودیت هایی برای ایجاد روف گاردن داشته باشد پس قبل از هر گونه اقدامی از آنها آگاهی پیدا کرده و موانع را برطرف سازید تا در آینده به مشکلاتی بر نخورید.

 

 

نور خورشید را در ساختمان و روف گاردن تان بررسی نمایید. گیاهان شما ممکن است حداقل به مدت شش یا هفت ساعت نیاز به نور خورشید داشته باشند. پس از این موضوع مطمئن شوید و اگر متوجه شدید که ساختمان شما ممکن است در طول روز در سایه باشد و یا ساعت کمی از نور خورشید برخوردار باشد میتوانید گیاهانی که با این شرایط میتوانند به زندگی ادامه دهند را در دکوراسیون داخلی روف گاردن تان انتخاب نمایید.

 

 

وزش باد را نیز محاسبه نمایید. معمولا شدت وزش باد در پشت بام بیشتر از روی زمین است به خصوص اگر ساختمان تان طبقاتش زیاد باشد به همان اندازه قوی تر میشود و این باد میتواند به گیاهان شما آسیب وارد نماید. باد های مکرر میتواند خاک را خشک نماید و شما نیاز به آبیاری بیشتری داشته باشید . پس با نصب یک سرعتگیر بر روی باد میتوانید تمامی عوامل تاثیر گذار را به حداقل برسانید.

 

 

بعد از گذراندن تمامی موارد یاد شده میتوانید نقشه ی دکوراسیون داخلی روف گاردن خود را در ذهن و پس از آن در کاغذ پیاده نمایید و با مهندس معماری به اشتراک گذاشته و نواقص آن را برطرف نمایید. این که میخواهید چه نوع مبلمان و گیاهان و وسایل تزئینی مد نظرتان است و میخواهید که در کجای دکوراسیون داخلی روف گاردن تان قرار بگیرد از جمله مواردی است که هنگام کشیدن نقشه ی اولیه باد بدان توجه کنید.

 

 

مهم این است که گیاهانی را که انتخاب میکنید مقاوم باشند زیرا شرایط در پشت بام برای گیاهان به مراتب سخت تر از روی زمین است. استفاده از چمن های مصنوعی نیز از جمله ایده های خوبی است که میتواند هم وزن کمتری را بر روی سقف تان تحمیل نماید و هم اینکه علاوه بر زیبایی نیاز به مراقبت ندارد. در مورد گیاهان نیز میتوانید از گیاهان بومی برای این منظور استفاده نمایید.

 

 

همچنین استفاده از درختان زینتی نیز میتواند پیشنهاد مناسبی برای دکوراسیون داخلی روف گاردن شما باشد. درخچه های کاج از جمله مواردی است که در چهار فصل زیبا و سبز هستند و میتوانند زیبایی روف گاردن شما را همیشه حفظ کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای طراحی و اجرای روف گاردن  اینجا  را کلیک نمایید. 

 

ارسال نظر