Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری

انتخاب يك كاغذ ديواری صحيح و خوب كاري سخت و هراسناك است؛ به خصوص اگر قبلا اين كار را انجام نداده باشيد. دليل سختي انتخاب کاغذ دیواری این است كه تنوع بيشماري از كاغذ ديواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنين جنس پشت كاغذ ديواری در بازار موجود است كه بايد از بين ا

نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری

نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری

انتخاب يك كاغذ ديواری صحيح و خوب كاري سخت و هراسناك است؛ به خصوص اگر قبلا اين كار را انجام نداده باشيد. دليل سختي انتخاب کاغذ دیواری این است كه تنوع بيشماري از كاغذ ديواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنين جنس پشت كاغذ ديواری در بازار موجود است كه بايد از بين اين تنوع بيشمار، مناسب‌ترين گزينه را براي دكوراسيون خانه خود انتخاب و استفاده كنيد.

با اين حال اين اطمينان را به شما مي‌دهيم كه راه‌هايي براي تسهيل اين فرايند وجود دارد.  يكي از مهم‌ترين راه‌ها براي‌ آسان‌تر شدن انتخاب کاغذ دیواری، اين است كه شما قبل از رفتن به فروشگاه‌ها براي انتخاب و خريد، ايده و طرحي واضح و شفاف از آنچه مي‌خواهيد داشته باشيد. در ادامه مطلب نيز راه‌هايي را به شما پيشنهاد مي‌كنيم كه با در نظر داشتن آنها  بتوانيد انتخابي از سر آگاهي داشته باشيد. در اين مطلب در مورد اينكه چرا، كجا و چگونه بايد از كاغذ ديواری استفاده كنيد، اطلاعاتي در اختيار شما قرار خواهيم داد.

کاغذ دیواری

چرا كاغذ ديواری؟

ممكن است اين سوال وجود داشته باشد كه اگر انتخاب و نصب كاغذ ديواری سخت و پر از دردسر است، چرا بايد از آن استفاده كرد؟ چرا به جاي آن از رنگ‌آميزي براي ديوارها استفاده نكنيم؟ در جواب بايد بگوييم يكي از مهم‌ترين دلايل استفاده از کاغذ دیواری اين است كه طرح‌ها و رنگ‌هايي كه به وسيله كاغذ ديواری مي‌توان روي ديوار به وجود آورد، در حقيقت با  نقاشي ديوارها غيرممكن است.

رنگ‌آميزي ديوارها كاري بسيار عالي و ايده‌آل است، اما به شرطي كه تمايل به تك‌رنگ بودن ديوارها داشته باشيد يا بخواهيد از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده براي ديوار‌هاي مجاور استفاده كنيد. اما اگر تمايل داريد طرح و نقشي خاص را با جلوه‌اي جذاب و متمايز بر ديوار داشته باشيد يا منظره‌اي ديدني را روي ديوار خانه خود ايجاد كنيد، تنها راه، استفاده از كاغذ ديواری است؛ زيرا در صورتي كه شما در زمينه هنر طراحي و نقاشي توانايي خوبي نداشته باشيد، ايجاد طرح و نقش زيبا روي ديوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراين اينجاست كه كاغذ ديواری بهترين گزينه براي دكوراسيون است.

كاغذ ديواری را مي‌توان به نحوه‌هاي مختلف روي ديوارهاي يك فضا نصب كرد. براي مثال مي‌توان تمام ديوارها را با يك مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا براي برجسته كردن نقطه كانوني، تنها يك ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ هم‌چنين مي‌توان براي هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرح‌هاي متفاوت استفاده كرد.

کاغذ دیواری

نحوه نصب و زیرسازی دیوار برای کاغذ دیواری :

زیرسازی : بعد از فراهم کردن موارد و ابزار برای نصب کاغذ دیواری ، نوبت به بازبینی و زیرسازی دیوار برای اجرای کاغذ دیواری می رسد. دیوار فضایی که قصد دارید آن را کاغذ دیواری کنید اگر نم داشته باشد باید علاوه بر نم ، ریشه و منبع نم را از بین ببرید که دوباره نم ندهد و از خراب شدن کاغذ دیواریبر روی دیوار جلوگیری کند.برای این کار ابتدا کلید و پریزها را باز می کنند و قسمت های نم دار را با کاردک فلزی می تراشند تا چند سانت این کار انجام می گیرد تا تمام گچ های خیس دیوار گرفته شودتا به قسمتی که منبع نم است برسند و مشکل را برطرف نمایند.سپس مجددا دیوار گچ می شود و بقیه مراحل بعد از خشک شدن گچ ادامه می یابد.

اگر کل دیوار گچ باشد باید رنگ زده شود و بعد از رنگ روغن الیف زده شود و اگر دیوار رنگ باشد که اجرای کاغذ دیواری به راحتی و بدون زیرسازی انجام می گیرد.

اجرای کاغذ دیواری روی کلیه دیوارهای داخلی قابل اجرا است فقط باید سطح دیوار کاملا صاف باشد و بدون هیچ گونه زدگی و خلل و فرج

 

نصب کاغذ دیواری برای دیوارهای داخلی کار بسیار آسانی است. فقط کافیست که سطح دیوارتان کاملا صاف باشد و هیچ خلل و فرجی روی دیوارتان نباشد. نصب کاغذ دیواری با استفاده از چسب مخصوص خود روی دیوار با توجه به ابعاد و اندازه دلخواه نصب می شود . اگر روی دیوار نمی وجود داشته باشد باید نم آن گرفته شود و پس از آن کاغذ دیواری نصب شود. نصب رول های کاغذ دیواری از بالای دیوار به پایین صورت می گیرد . باید دقت نمود که موقع نصب سطح کاغذ دیواری به صورت صاف به روی دیوار بچسبد و داخل آن را هوا نگیرد. هنگام کار باید پنجره ها بسته و شوفاژ خاموش باشد. طول کاغذ دیواری باید 5 سانتیمتر از سقف و کف اتاق بیشتر باشد.

مراحل اجرای نصب کاغذ دیواری :

پشت کاغذ دیواری را با چسب کاغذ دیواری به وسیله  یک فرچه تمیز چسب می زنیم.

کاغذ دیواری چسب زده شده را به اندازه 2/3 و 1/3 تا میکنیم طوری که  کاغذ دیواری از عرض نشکند.

کاغذ دیواری چسب زده شده را به مدت 15 دقیقه روی هم انباشته می کنیم.

کناره در و پنجره و گوشه را قبل از خشک شدن با کاتر می بریم . 5 سانتیمتر اضافه کف و سقف را نیز با کاتر برش می دهیم/

برای چسباند کاغذ دیواری به دیوار از یک فرچه سفت و لبه ها از یک رول پلاستیکی استفاده می کنیم.

عملیات نقاشی پس از خشک شدن (24 ساعت) قابل اجرا می باشد.

 

جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری ایران دکوراسیون اینجا را کلیک کنید.

 

جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری ایران والپیپر اینجا را کلیک کنید.

کاغذ دیواری

ارسال نظر