Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

طراحی و اجرای نما

آیا شما تا به حال در بیرون از خانه هنگام قدم زدن و یا گشت و گذار، متوجه خانه ی خاصی شده اید؟ خانه ای که بسیار جلب توجه کند و شما را وادار به تماشای آن نماید. چنین خانه هایی از اصول طراحی نمای ساختمان پیروی کرده اند، که موجب شده چشمان شما را به خود جلب و ش

طراحی و اجرای نما

طراحی و اجرای نما

آیا شما تا به حال در بیرون از خانه هنگام قدم زدن و یا گشت و گذار، متوجه خانه ی خاصی شده اید؟ خانه ای که بسیار جلب توجه کند و شما را وادار به تماشای آن نماید. چنین خانه هایی از اصول طراحی نمای ساختمان پیروی کرده اند، که موجب شده چشمان شما را به خود جلب و شما را به تحسین آن وا بدارد. این کاملا طبیعی است که شما هم خواهان چنین سبک طرح و معماری برای نمای بیرونی ساختمان خود باشید و بخواهید که خانه تان از دیگر ساختمان ها اطراف متفاوت و برجسته تر دیده شود.

 

طراحی و اجرای نمای بیرون ساختمان، یک فرآیند پیچیده ای از انتخاب رنگ، مواد، شکل و خطوط متعادل تشکیل شده که کار ساده ای برای طراحان تازه کار نیست و نیاز به یک متخصص و معمار در این زمینه دارد. با این حال ما در ادامه مطالب به چند نکته ی اساسی جهت طراحی و اجرای نمای ساختمان میپردازیم، تا به شما جهت برجسته تر دیده شدن ساختمان تان کمک نماید.

 

 متعادل سازی با تقارن

طراحی نمای ساختمان، مانند هر طراحی دیگری در معماری، توجه به اصل تعادل و تقارن اهمیت بسیار زیادی دارد. مثلا برای جای گذاری پنجره ها باید به نکته ی تعادل و تقارن توجه کرد. البته گاهی میتوانید با به کار بردن برخی تاکتیک های معماری از این روش سرپیچی و روش های نو و مدرنی برای نمای بیرونی ساختمان استفاده نمایید. ولی به هر حال نوع پر طرفدار نمای ساختمان، طراحی متعادل و متقارن میباشد

 

به هدفتان توجه نمایید

این بدان معنی است که هدف ساختمان باید نقطه شروع طراحی و اجرای نمای ساختمان شما باشد. پس در ابتدای امر به ان سوال پاسخ دهید، شما چه برنامه ای برای استفاده از خانه ی خود دارید؟  تصمیم بگیرید که چه چیزی در خانه شما مورد نیاز است که بتواند نیاز های شما را برآورده کند. همیشه به یاد داشته باشید که طراحی داخلی بر روی طراحی نمای ساختمان تاثیر می گذارد.مثلا شاید شما یک هنرمند هستید که پنجره های بزرگ را برای ساختمان تان انتخاب کرده اید، تا برای رنگ آمیزی از حداکثر نور طبیعی استفاده نمایید.

 

بافت بیرونی ساختمان

با فراوانی گزینه های موجود برای مواد به کار رفته در طراحی نمای ساختمان، کار ما بسیار دشوار میشود. این که چه سبکی برای خانه ی خود میپسندید تاثیر بسیاری برای انتخاب مواد استفاده شده در نمای بیرونی شما دارد. به هر حال نمای  ساختمان شما معرف این است که در داخل ساختمان تان چه میگذرد. آیا طرحی کلاسیک میپسندید و یا مدرن و مینیمال؟ آیا دوست دارید تا ساختمان تان بویی از طبیعت و تازگی بدهد و یا میخواهید کاملا صنعتی طراحی شود؟ تمامی این سوال ها تاثیر به سزایی در انتخاب مواد به کار گرفته شده در نمای  ساختمان شما دارد.

 

ترکیب رنگ

چطور تصمیم می گیرید رنگ مناسب برای نمای ساختمان شما چیست؟ در دکوراسیون داخلی، انتخاب رنگ بسیارحیاتی است. رنگ می تواند نقص ها را پنهان و یا زمانی که بد انجام  شود، توجه به نقص ها را جلب کند. راه هایی که رنگ میتواند چشم را فریب دهد و نگاه ها را به سمت خود جلب نماید بسیار زیاد است. این شمایید که با انتخاب درست و آگاهانه میتوانید ترکیب چشم نوازی از رنگ ها را برای طراحی نمای ساختمان خود بکار گیرید.

 

طراحی ورودی ساختمان

شایع ترین سوال برای ورودی ساختمان و انتخاب درب در نمای ساختمان: چه طرح و رنگی برای درب ساختمان خود انتخاب نمایم؟ انتخاب 2 رنگ از نوار رنگی یکسان ، برای رنگ های داخلی و خارجی ،سپس یک رنگ سوم که متفاوت از رنگ های انتخاب شده در نمای ساختمان باید برای درب جلو انتخاب شود. این یک پیشنهاد برای جلب توجه بیشتر در طراحی  نمای ساختمان شما میباشد که لزوما نباید از این قانون پیروی کرد.

 

به غیر از رنگ، بسیاری از ویژگی های دیگر نیز وجود دارد که می توانند خوش آمد گویی گرمی از شما و مهمانانتان هنگام ورود به ساختمان به عمل آورند. مثلا استفاده از گیاهان تزئینی ، دستگیره درب، ضربه گیر درب، استفاده از قالیچه های زیبا در ورودی ساختمان، کار گذاری صندلی های زیبا و یا مبلمانی شیک در ورودی ساختمان و اقداماتی از این قبیل میتواند ایده های مناسبی برای  طراحی نمای ساختمان شما باشد

 

پنجره

پنجره ها مانند روح خانه هستند، که نور را بر روی تمام لحظات در چهار دیوار منزلتان به اشتراک می گذارند. ما می توانیم راهنمایی های زیادی در انتخاب پنجره مناسب برای طراحی نمای ساختمان شما ارائه دهیم.اول و مهمتر از همه، پنجره هایی که انتخاب می کنید باید با دوام باشند. دوم، پنجره های شما باید با سبک ساختمان شما همخوانی لازم را داشته باشند. مثلا خانه های مدرن بهتر است از پنجره های کف تا سقف استفاده کنند، در حالی که یک خانه سنتی با پنجره های مستطیلی که به طور متقارن در طراحی نمای ساختمان تان  قرار گرفته اند، مناسب تر است.عوامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: حفظ حریم خصوصی، تهویه مناسب، سهولت تمیز کردن و نمایش در فضای باز. تمام گزینه های خود را در نظر بگیرید تا از نمای ساختمان ایده آل خود لذت ببرید.

 

محوطه سازی

برای دکوراسیون محوطه  ساختمان، دشوار است بدانید چه گیاهانی را باید انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدای امر خاک های محلی و گیاهان بومی را مطالعه کنید. کارکنان گلخانه ای معمولا در گونه های گیاهی بسیار آگاه هستند؛ آنها می دانند که چه گیاهانی مناسب برای محوطه و نمای ساختمان شما مناسب هستند. به یاد داشته باشید که محوطه سازی و کاشتن گل و گیاه در طراحی نمای ساختمان شما زمان بر هستند. بنابراین هر چه زودتر شروع کنید، بهتر است.

 

روشن کردن ساختمان

اجازه ندهید منزل شما در تاریکی باشد. نور مناسب برای ایمنی خانه در شب بسیار مهم است. همچنین نور پردازی زیبا برای طراحی نمای ساختمان شما میتواند انتخاب هوشمندانه ای برای زیبا تر جلوه دادن ساختمان شما باشد. به غیر از وسایل نور آشکار که در درهای ورودی و درهای گاراژ شما قرار دارد، از دیگر چراغ ها برای نمای ساختمان و محوطه ی ساختمان خود نیز استفاده نمایید. چراغ هایی که سبک های خانه های شما را تقلید می کنند انتخاب کنید، مثلا خانه های سنتی با لوسترهای کلاسیک برای درب ورودی ساختمان شما عالی هستند. و چراغ هایی با سبک مینیمال و مدرن میتواند جذابیت طراحی نمای ساختمان مدرن شما را بیشتر کند.سپس باید در نظر بگیرید که ویژگی های دیگر خانه شما می تواند از نور شب استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی طراحی نمای ساختمان  اینجا  را کلیک نمایید. 

ارسال نظر