Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

طراحی و اجرای روف گاردن

انسان ها به طور غریزی از طبیعت لذت و آرامش بسیاری را کسب میکنند، متاسفانه امروزه بدلیل زندگی مدرن از طبیعت بسیار دور افتاده ایم و در میان ساختمان های بلند و بتنی و ماشین های فلزی زندگی خود را میگذرانیم و گاهی احساس میکنیم که چقدر نیاز به مکانی برای بدست

طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

 

انسان ها به طور غریزی از طبیعت لذت و آرامش بسیاری را کسب میکنند، متاسفانه امروزه بدلیل زندگی مدرن از طبیعت بسیار دور افتاده ایم و در میان ساختمان های بلند و بتنی و ماشین های فلزی زندگی خود را میگذرانیم  و گاهی احساس میکنیم که چقدر نیاز به مکانی برای بدست آوردن آرامش از دست رفته ی خود را داریم. اما همیشه امکان این که بخواهیم بعد از یک روز کاری سخت به طبیعت رفته و آرامش از دست رفته را بازگردانیم را نداریم. یکی از ساده ترین روش بازسازی تکه ای از طبیعت در حیاط خانه مان میتواند باشد. اما اگر شما جزء افرادی هستید که حیاطی برای این منظور ندارید میتوانید از پشت بام خود استفاده نمایید. برای داشتن باغی زیبا بر روی پشت بام خود باید مراحلی را طی نمایید . ما در این مطلب به مرور این مراحل برای دکوراسیون داخلی روف گاردن میپردازیم.

 

 

اولین قدم برای دکوراسیون داخلی روف گاردن، مجوز از صاحبان خانه یا مدیر ساختمان است. به هر حال پشت بام منطقه ای است که متعلق به یک نفر نمیباشد و تمامی افراد آپارتمان میتوانند از آن استفاده نمایند. پس برای اینکه بتوانید روف گاردن خود را بنا نمایید نیاز به اجازه ی تمامی افراد حاضر در آپارتمان را دارید.

 

 

بعد از آن اطمینان حاصل کنید که سقف میتواند بار را نگه دارد. خاک و گلدان ها به مرور زمان سنگین و سنگین تر میشوند. چرا که گیاه رشد میکند و خاک بعد از آب یاری های مداوم سنگین تر از قبل میشود. پس داشتن سقفی مستحکم که بتواند این بارهای اضافه را تحمل نماید بسیار واجب است. برای دکوراسیون داخلی روف گاردن زیبا با یک متخصص مشورت و از او برای سنجیدن استحکام سقف خود استفاده نمایید.

 

 

یکی از مهمترین قدم ها برای ساختن و دکوراسیون داخلی روف گاردن هزینه ی آن است. اینکه شما چقدر میخواهید هزینه کنید که بر مبنای آن به خرید گیاهان و وسایل ضروری و تزئینات روف گاردن بپردازید. پس بودجه ی مورد نظر را تعیین و بر مبنای آن قدم بردارید.

 

 

قدم بعدی برای اجرای  دکوراسیون داخلی روف گاردن شناسایی گیاهانی است که متناسب با آب و هوای منطقه شما میباشد. به موقعیت پشت بام خود برای انتخاب گیاهان نیز باید دقت بسیاری کرد. اینکه پشت بام شما در معرض آفتاب شدیداست و یا اینکه توسط ساختمان های اطراف در سایه قرار گرفته. همچنین باد در ارتفاع سرعت بیشتری نسبت به زمین دارد پس مقدار و جهت باد را شناسایی و در صورت لزوم در مسیر آن از یک باد شکن استفاده نمایید.

 

 

بعد از انتخاب و اجرای گیاهان مورد نظر در روف گاردن باید ملزومات ایمنی را نیز اجرا نمایید. ایجاد حفاظ های بلند در لبه های پشت بام از اهم کار میباشد تا از کودکان خود در مقابل خطرهای احتمالی هنگام بازی جلوگیری نمود. همچنین میتوانید برای اینکه فضای خصوصی بیشتری داشته باشید و هم اینکه حفاظ ها باعث منظراه ای زشت در روف گاردن شما نشودند از پرچین هایی در پشت حفاظ ها استفاده کنید تا زیبایی دکوراسیون داخلی روف گاردن شما چندیدن برابر شود.

 

 

قدم های بعدی از واجبات کار برای دکوراسیون داخلی روف گاردن نیست اما میتواند رفاه بیشتری را برای شما فراهم نماید، مانند  مکانی برای ذخیره سازی وسایل باغبانی و همچنین نور پردازی و سیم کشی برق از جمله موارد یاد شده میباشد که انجام دادن آن خالی از لطف نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی طراحی و اجرای روف گاردن  اینجا  را کلیک نمایید. 

ارسال نظر