Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

دکوراسیون داخلی تجاری

هنگام طراحی دکوراسیون داخلی تجاری به اولین منطقه ای که باید به آن توجه کرد منطقه ی آستانه است. اولین فضایی که مشتریان به هنگام وارد شدن به فروشگاه شما وارد آن میشوند. معمولا منطقه ی آستانه حدود به 4 متر مربع نیاز به فضا دارد که این عدد بسته به بزرگی و کو

دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری

هنگام طراحی دکوراسیون داخلی تجاری به اولین منطقه ای که باید به آن توجه کرد منطقه ی آستانه است.  اولین فضایی که مشتریان به هنگام وارد شدن به فروشگاه شما وارد آن میشوند. معمولا منطقه ی آستانه حدود به 4 متر مربع نیاز به فضا دارد که این عدد بسته به بزرگی و کوچکی فروشگاه شما متغیر است. مشتریان در همین منطقه شروع به قضاوت فروشگاه شما میکنند. ارزان و گران بودن فروشگاه، نورپردازی، رنگ بندی و در کل دکوراسیون داخلی فروشگاه شما در منطقه ی آستانه مورد نقد قرار میگیرد. زیرا اینجا اولین مکانی است که مشتری وارد آن شده و نگاهی اجمالی به کل فروشگاه شما میکند. پس هنگام طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه تان باید به این منطقه اهمیت زیادی بدهید و بر طبق دید از منطقه ی آستانه به طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه تان بپردازید.

 

به سمت راست

 در طی تحقیقاتی ثابت شده است که 90 درصد افراد هنگام وارد شدن به منطقه ی آستانه در فروشگاه ناخودآگاه به سمت راست حرکت میکنند .پس میتوان با توجه به رفتاری شناسی،  مسیر حرکت مشتریان را پیش بینی و منطبق با آن به چیدمان وسایل پرداخت.  اولین دیواری که اغلب به عنوان دیوار قدرت شناخته میشود به عنوان اولین نقطه ی تاثیر گذار دردکوراسیون داخلی فروشگاه از آن یاد میکنند. پس باید به نوع چیدمان و نورپردازی و رنگ بندی این دیوار توجه فراوانی نمایید. با چیدمان محصولات مهم و زیبای خود در این دیوار میتوانید توجه مشتریان را به فروشگاه جلب و آنها را به خریدن اجناس خود راغب نمایید.

 

ادامه مسیر

شما با توجه به اینکه مشتریان بعد از ورود به منطقه ی آستانه به سمت راست حرکت میکنند باید به چیدمان درست وسایل خود در دکوراسیون داخلی فروشگاه بپردازید و ادامه مسیر را برای مشتریان خود تعیین و هدایتشان نمایید تا از سردرگمی هنگام گشت و گذار در فروشگاه شما نجات یابند و مطمئن باشید که جنسی از دید مشتری پنهان نمی ماند. تمامی این تصمیمات بستگی به اندازه ی فروشگاه شما دارد. شما با چیدمان درست و بر طبق اصول میتوانید شانس خرید مشتریان از فروشگاه خود را افزایش دهید. همچنین راهی عالی برای کنترل ترافیک و جریان در فروشگاه شما میباشد.اکثر فروشگاه ها از یک مسیر دایره ای به سمت راست استفاده می کنند تا مشتریان بتوانند از پشت فروشگاه عبور کنند و دوباره به جلو بروند.

 

سرعتگیر نصب کنید

هنگام چیدمان و هدایت مشتریان در دکوراسیون داخلی تجاری برای گذار از فروشگاه ، باید به این دقت کنید که مشتریان با سرعت زیاد وارد فروشگاه میشوند و اگر چیزی مانع نشود با همان سرعت خارج میگردند. پس با این تفاسیر کمتر اجناسی توسط مشتریان خریداری میشوند . یکی از راه های مبارزه با این عمل ایجاد وقفه توسط ضربه های سرعت است. این ضربه ی سرعت میتواند از طریق نشانه ها و شکست بصری صورت گیرد. مثلا جنسی که بیشترین تقاضا را دارد در انتهای راهرو قرار دهید تا هنگام عبور نظر مشتریان به آن جنس جلب شود و اجناسی که پایین ترین تقاضا را دارند در پایین و یا بالای این جنس جای گذاری شود.توصیه می شود که این ضربه های سرعت را به صورت هفتگی یا به طور مرتب تغییر دهید تا احساسات تکرار برای مشتریان ایجاد نشود.

 

راحتی مشتریان

شما باید هنگام طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه خود به این موضوع که مشتری همواره احساس راحتی را دارد توجه نمایید. اینکه مشتری نباید پشت سر مشتری دیگر هنگام دیدن اجناس معطل شود. این امر موجب پایین امدن فروش شما میشود حتی اگر مشتریان به ان جنس علاقه زیادی داشته باشند.همچنین با کار گذاشتن صندلی و نیمکت ها مشتریان خود را به وقت گذرانی بیشتر در فروشگاه خود تشویق کنید. به نحوه ی قرار گیری نیمکت ها نیز توجه زیادی نمایید . نیمکت ها را در نزدیکی کالاهای خود قرار دهید تا این گونه هنگام استراحت با دقت بیشتری به اجناس شما توجه شود و امکان فروش جنس شما افزایش پیدا کند.

 

خارج شدن

همانطور که اول گفته شد مشتریان اگر به سمت راست هدایت شوند پس ایده ال ترین منطقه برای قرار گیری صندوق سمت چپ فروشگاه در کنار درب خروج  میباشد. توجه به دیوار پشت صندوق و همچنین مکانی برای قرار گیری وسایل مشتریان بر روی آن از جمله موارد مهم است که باید هنگام دکوراسیون داخلی فروشگاه به آن توجه شود.همچنین با قرار دادن برخی وسایل نزدیک صندوق باید از فروش لحظه اخر نیز استفاده نمود.

برای طراحی و دکوراسیون داخلی فضای تجاری خود  اینجا  را کلیک نمایید. 

ارسال نظر