Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

رنگ های مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

با این وجود نباید از اصول طراحی رنگ کاغذ دیواری ها در دکوراسیون و تاثیرات ناخودآگاهی که هریک از خانواده های رنگی بر روح و روان ما به جا می گذارد ، غافل شد.

ضمن مدنظر داشتن سلیقه صاحب اتاق خواب باید کاربرد یک اتاق خواب را نیز در نظر داشت . یک اتاق خواب

رنگ های مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

با این وجود نباید از اصول طراحی رنگ کاغذ دیواری ها  در دکوراسیون و تاثیرات ناخودآگاهی که هریک از خانواده های رنگی بر روح و روان ما به جا می گذارد ، غافل شد.

ضمن مدنظر داشتن سلیقه صاحب اتاق خواب باید کاربرد یک اتاق خواب را نیز در نظر داشت . یک اتاق خواب باید همواره فضایی آرامش بخش و راحت باشد که مکانی مناسب برای خواب و استراحت را فراهم آورد.

هنگام طراحی رنگ کاغذ دیواری یک اتاق خواب بهتر است از انتخاب رنگ های درخشان پرهیز کنیم . چرا که ممکن است هنگام استراحت این رنگ ها آزاردهنده به نظر برسند .

اگر به دنبال اتاق خوابی با فضای گرم سنتی و اندکی تجملی هستید ، استفاده از رنگ های به کار رفته در صنایع دستی شرقی راه حلی مناسب برای دستیابی به چنین فضایی است .

رنگ های گرمی چون طلایی ، نارنجی ها ، قرمزهای پرمایه و آجری های به کار رفته در طرح های سنتی شرقی در کاغذ دیواری ها عاملی مهم در ایجاد نمایی با شکوه و گرم در یکدکوراسیون داخلی هستند . علاوه بر به کارگیری این رنگ ها در فضای اتاق استفاده از پارچه های ابریشمی و کتان طرح دار ، تابلوها و مجسمه های زینتی شرقی ، پارچه های سوزندوزی و قلمکار غنا جذابیت این دکوراسیون را دو چندان می کند . برای نیل به موفقیت در ترکیب سطوح طرح دار گوناگون در چنین دکوراسیونی لازم است . سطوحی ساده وروشن به منظور استراحت چشم در فضای اتاق در نظر گرفته شوند که رنگ ساده و روشن روی دیوارهای اتاق می تواند این نقش را به خوبی ایفا کند .

ترکیب رنگ های زرد و سبز در کاغذ دیواری از آنجا که سبز یکی از رنگ های مشتق شده از زرد است ، در فضای اتاق خواب بسیار موفق و مناسب خواهد بود .اما باید به خاطر داشته باشیم که غالب شدن رنگ سبز بر زرد در یک اتاق نشیمن بر جذابیت و زندگی در آن می افزاید .اما در یک اتاق خواب اختصاصی قسمت اعظم فضا به رنگ زرد سادگی و آرامشی که لازمه یک اتاق خواب است به آن می بخشد . حال آنکه غالب شدن رنگ سبز در اتاق خواب بیش از میزان لازم به فضا شور و انرژی می بخشد .

انتخاب رنگ کاغذ دیواری در اتاق کودکان خود از قواعدی جداگانه برخوردار است . اتاق خواب نوزادان را بهتر است با رنگ های ملایم و پاستلی آرایش کنیم . اتاق خواب کودکان خردسال و نوجونان را نیز می توانیم با رنگ های شاد و پر انرژی تر زینت دهیم .

استفاده از ترکیب رنگ های هارمونیک که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته اند نیز در دکوراسیون داخلی یک اتاق خواب می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد ، به عنوان مثال استفاده از تونالیته های مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار یک رنگ روشن متضاد مانند کرم فضایی زیبا می آفریند.

آنچه باید در طراحی رنگی دکوراسیون داخلی یک اتاق خواب همواره در نظر داشته باشیم این است که نه تنها انتخاب مجموعه های از رنگ ها برای کاغذ دیواری  بلکه میزان به کارگیری آنها و سطوحی که اشغال می کنند در مقایسه با هم نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است .

هم چنین برای ایجاد رابطه میان سطوح رنگی گوناگون با استفاده از جزئیاتی چون یک قاب عکس ، حاشیه های کاغذ دیواری نصب شده به دیوار ، تکرار طرح خاصی بر روی ملحفه

و روبالشی ها و یا حتی قرار دادن یک جفت آباژور یا گلدان به روی پا تختی ها یا میز آرایش می تواند به دکوراسیون یک اتاق انسجام و هماهنگی بیشتری ببخشد .

 

جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری ایران دکوراسیون اینجا را کلیک کنید.

 

جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری ایران والپیپر اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر