Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

در واقع ضمن مدنظر داشتن سلیقه صاحب اتاق خواب باید کاربرد یک اتاق خواب را نیز در نظر داشت. یک اتاق خواب باید همواره فضایى آرامش بخش و راحت باشد که مکانى مناسب براى خواب و استراحت را فراهم آورد هنگام طراحى رنگ یک اتاق خواب بهتر است از انتخاب رنگ هاى درخشان

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

رنگ مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب :

در واقع ضمن مدنظر داشتن سلیقه صاحب اتاق خواب باید کاربرد یک اتاق خواب را نیز در نظر داشت. یک اتاق خواب باید همواره فضایى آرامش بخش و راحت باشد که مکانى مناسب براى خواب و استراحت را فراهم آورد هنگام طراحى رنگ یک اتاق خواب بهتر است از انتخاب رنگ هاى درخشان پرهیز کنیم چرا که ممکن است هنگام استراحت این رنگ ها آزاردهنده به نظر برسند در نتیجه رنگ کاغذ دیواری بهتر است رنگ های  روشن و یا ترکیبی مانند رنگ های کرم – نارنجی - صورتی کم رنگ و یا ترکیبی از زرد وسبزیا زرد و  نارنجی  به شرطی که رنگ زرد رنگ غالب باشد استفاده نمود همچنین در صورتی که مشتری خواهان یک اتاق خواب با فضای گرم سنتی و اندکی تجمل گرایانه باشد می تواند از ترکیب رنگهای طلایی با آجری یا قرمز استفاده نماید .

کاغذ دیواری اتاق خواب

رنگ مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودک:

برای اتاق کودک حتما باید از رنگ های شاد و گرم استفاده نمود مانند رنگ های قرمز – زرد – آبی و. . . معمولا برای کودکان کاغذ دیواری مربوط به همان سنین وجود دارد می توان از طرحهای کارتنی – یا شاد مخصوص به همان سن انتخاب نمود . بهتر است در صورت امکان کاغذ دیواری و طرح آن با توجه به تخیل و نظر خود کودک انتخاب شود .

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

رنگ مناسب کاغذ دیواری برای اتاق غذا خوری:

معمولا در این اتاق ها از ترکیب  رنگ قرمز ، زرشکی با رنگ های بژ ، سفید و یا طلایی استفاده می شود توجه به سلیقه افراد مقدار این رنگ ها را کم و زیاد می کنند . رنگ های قرمز و زرشکی باعث ایجاد اشتها و حالت مطبوع در خوردن غذا می شود .

کاغذ دیواری اتاق غذا خوری

رنگ مناسب کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی:

رنگ کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی باید به گونه ایی باشد که برای ساکنان آن شور و انرژی را به همراه بیاورد انتخاب رنگ کاغذ دیواری بستگی زیادی به رنگ مبلمان ، کفپوش یا موکت و سایر دکوراسیون آن دارد معمولا می توان ترکیبی از رنگ روشن در زمینه اصلی و رنگ های مکمل و پر انرژی متناسب با سایر دکوراسیون در کنار زمینه اصلی استفاده نمود همچنین میتوان در وجوه مختلف دیوار ها رنگهای مکمل و هماهنگ متناسب با سایر دکوراسیون را بکار برد .

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

شرایط مکان مورد نصب کاغذ دیواری:

  • فقط روی دیوارهای کاملا خشک با توجه به تشخیص نصاب پس از بازدید ازمکان مورد نظر ، کاغذ دیواری قابل نصب می باشد در صورت اینکه مکان مورد نصب تازه گچ کاری شده باشد وگچ دیوار خشک نشده باشد و یا مکان مورد نظر مرطوب بوده یا گچ فاسد شده باشد از نصب کاغذ دیواری خودداری شود . در خانه های جدید ساخت حداقل سه ماه بعد از گچ کاری کاغذ نصب شود .
  • در صورتیکه بر روی دیوار ناهمواری و شیار وجود داشته باشد قبل از نصب باید این موارد توسط نصاب با بتونه کاری برطرف شود
  • دو تا سه روز قبل و بعد از نصب کاغذ دیواری تغییر دمایی زیاد در محل مورد نصب نباید ایجاد شود به عنوان مثال در زمستا ن از بخاری و در تابستان از کولر در این مدت استفاده نشود . تا از اثر انبساط وانقباض کاغذ در زمان خشک شدن چسب اجتناب شود . همچنین در موقع نصب درها و پنجره ها باز باشد .
  • بعضی از کاغذ دیواری ها را روی سقف هم می توان نصب نمود معمولا در گیلان به دلیل رطوبت بهتر است از نصب کاغذ دیواری روی سقف اجتناب نمود . 
  • امکان نصب کاغذ دیواری و  اندازه گیری مکان مورد نصب کاغذ دیواری به عهده نصاب می باشد.

روش نگهداری کاغذ دیواری:

  • علایم مربوط به روش نگهداری و قابلیت شستشو و لکه زدایی در پشت هر ورق کاغذ دیواری توسط شرکت سازنده نمایش داده شده است .
  • معمولا برای تمییز کردن کاغذ دیواری از پارچه نمدار آغشته به مقداری مواد شوینده مانند صابون استفاده شود.
  • جنس کاغذ دیواری وینیل و دارای روکش پلی استر می باشد هر چقدر پلی استر آن بیشتر باشد قابلیت شسنشوی بهتری را دارد..

 دلیل خوب برای کاربرد کاغذ دیواری:
1-کاغذ دیواریها ارزان هستند.
با توجه به طول عمر رنگ و هزینه محصولاتی که باید بطور کلی رنگ شوند و همین هزینه یک رنگ خوب را بهم اضافه نمائید، شما متوجه خواهید شد که لزوماً شما نباید پول زیادی بابت کاغذ دیواری پرداخت نمائید.
2-کاغذ دیواریها دارای عمر طولانی هستند.
3-پو شاندن دیوارها با کاغذ دیواری بسیار آسان است.
کار کردن در پروسه رنگ آمیزی با چکه کردن و ترشح رنگ ، باعث ناراحتی و آزار می شود . در طی پوشاندن دیوارها با کاغذ دیواری در صورتیکه زمانی چسب چکه می کند (برای مثال به چوب و یا کنار پنجره ای پاشیده شود) ، به آسانی می تواند با یک اسفنج مرطوب پاک شود .
4-سرعت اجراء برای پوشاندن دیوارها بالا می باشد.
همه کارها وقتی که کاغذ دیواری نصب گردید- تمام شده است .شما وقتتان را ذخیره کرده اید، برای مثال منتظر خشک شدن رنگ در رنگ آمیزی دیوارها نمی شوید.
5-کاغذ دیواری ها همیشه رنگ درستی دارند.
هنگامیکه در رنگ آمیزی دیوارها ، رنگها رابا هم مخلوط می کنیم ، همیشه ممکن است یک اختلاف خفیفی در رنگها وجود داشته باشد و رنگها ی روی دیوار اغلب ، با آنچه که در نظرتان است متفاوت به نظر می رسند. ولی هنگامیکه شما کاغذ دیواری راروی دیوار نصب می کنید ، همان رنگی است که انتخاب نموده اید .
6-کاغذ دیواری ها جو خاصی را ایجاد می کنند.
کاغذ دیواری ساده ترین و اقتصادی ترین روشی است  که با دکوراسیون داخلی می تواند بطور کامل هماهنگ گردد.رنگها ی انتخابی با توجه به کاربری ، الگو و ساختار ها روی هم رفته یک تصویری را تولید می کند که یک فضای  هماهنگی را در هر اطاق خلق می نماید .
7-کاغذ دیواری ها حالتی از زندگی را بیان می کنند.
کاغذ دیواری انتخاب شده توسط شما بیانگر پویش زندگی و نشانه طرز برخورد و گرایش شما در زندگی است.
بسته به شخصیت شما ، شما می توانید فطرت و طبیعتان و الویت ها یتان را در هر اطاق از طریق رنگ ها ، الگو و ساختار ها نشان دهید .
8-کاغذ دیواریها یک اطاق را مجزا و شخصی می سازند.
تنوع گسترده کاغذ دیواری ها این امکان را به شما میدهد که با استفاده از طرحهای غیر قابل شمارش و نامحدود محیط زندگی خود را هماهنگ با اطاق ، مبلمان و دیگر قسمتهای فضا بصورت منحصر بفرد بیافرینید.

 

جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری ایران دکوراسیون اینجا را کلیک کنید.

 

جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری ایران والپیپر اینجا را کلیک کنید.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

ارسال نظر