Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شرکت آذران پلاست رسا
مدیر عامل : مجتبی رسا

روف گاردن چیست

روف گاردن به معنی یک باغ بر روی پشت بام است. علاوه بر مزایای تزئینی، موجب کنترل دما، ارتقای معماری، فرصت تفریحی و... را نیز دارا میباشد.همچنین شما میتوانید با دکوراسیون داخلی روف گاردن خود به کشت برخی محصولات غذایی بپردازید .

روف گاردن چیست

روف گاردن چیست

 

روف گاردن به معنی یک باغ بر روی پشت بام است. علاوه بر مزایای تزئینی، موجب کنترل دما، ارتقای معماری، فرصت تفریحی و... را نیز دارا میباشد.همچنین شما میتوانید با دکوراسیون داخلی روف گاردن خود به کشت برخی محصولات غذایی بپردازید .

 

معمولا روف گاردن ها در محیط های شهری بیشتر دیده میشوند. زیرا مناطق شهری و مدرن حداکثر فضا را برای ساختمان ها و خیابان اختصاص داده اند و میزان بسیار کمی در روی زمین را برای گیاهان و طبیعت کنار گذاشته اند. یکی از عوامل گرم بودن شهرها به نسبت روستاها و ییلاقات وجود همین ساختمان ها میباشد که پس از ورود گرما آنها را در خود حفظ کرده و اجازه خروج نمیدهند . برای این منظور به تازگی شروع به ایجاد باغ هایی بر روی پشت بام ها نموده اند تا کمی به تعادل هوای شهری کمک کرده و علاوه بر آن زیبایی از دست رفته را بازگردانند. پس با دکوراسیون داخلی روف گاردن به تعدیل هوای شهر خود کمک نمایید.

 

 

طی تحقیقاتی که به انجام رسانده اند تفاوت  ساختمان هایی که روف گاردن دارند با آنهایی که فاقد اش هستند متوجه شدند ساختمان هایی که دارای روف گاردن هستند به طور چشمگیری دارای دمای کمتری نسبت به دیگر ساختمان ها بوده اند . همچنین علاوه بر کاهش دما به پاکسازی هوای آلوده نیز کمک بسیاری نموده و به سلامت بیشتر شهروندان کمک نموده است. 

 

 

همچنین گیاهان موجود در روف گاردن اثرات تابش مستقیم آفتاب را کاهش داده و به تعدیل دما در ساختمان کمک فراوانی میکند. علاوه بر آن به شدت باران نیز تاثیر میگذارد و میتواند حجمی از آب باران را کنترل شده در جهت تغذیه گیاهان استفاده نماید.

جهت طراحی و اجرای روف گاردن  اینجا  را کلیک نمایید. 

ارسال نظر